A A A A
Szerző Téma: A taxisfórum célja!  (Megtekintve 21265 alkalommal)

Nem elérhető Köcsög taxis

  • Adminisztrátor
  • Ifjonc
  • *****
  • Hozzászólások: 84
  • Népszerűség: +11/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
A taxisfórum célja!
« Téma Start: 2010 Szeptember, 03, 02:28:20 »
0
A taxisfórum célja, elsősorban a foglalkozásban aktívan résztvevők egységes érdekérvényesítés lehetőségének kialakítása, a taxi-gépkocsivezetők összefogása, informálása egy olyan szinten ami főként abba az irányban szeretne megmozdulni, hogy felkapcsolja a világosságot azokban a sötét fejekbe, akik e foglalkozás további rombolása mellett döntöttek!

Ez a kezdeményezés valójában egy nagyon nehéz és szinte (a hozzáállásotokat ismerve) reménytelen feladat amit már többen meg is erősítettek számomra! Megemlíteném például, hogy 10 taxisból körülbelül 3-4 képes önállóan internetezni, aki ezen a körön kívül rekedt azokhoz sajnos nagyon nehezen jut el bárminemű törekvés.

Hadd szögezzem le gyorsan mielőtt bárki megijedne, nem kell senkinek semmit sehová fizetni, nem kérek pénzt semmiért, nincs elnökség, nem kell nyilatkozni, csak azt szeretném elérni, hogy (mivel én egy eléggé önző ember vagyok másokkal ellentétben) reálisan áron szeretnék egy a számomra elérhető jövőben dolgozni!
Ezt most azért nem tudom megtenni mert tápláltok egy olyan hamis eszmét, amit arra alapoznak élősködők, hogy mennyi a fuvarszámod, valamit mi a tömegesen jól eladható tarifa, és nem arra, hogy mennyi a reális profitod egy normális munkaidőbe.
A fuvarmennyiség véleményem szerint globálisan nemhogy növekszik a taxipiacon hanem folyamatosan csökken, mégis úgy tudtok több fuvart szerezni, hogy ellopjátok magyarul egymástól és viszitek alacsonyabb áron. Manapság jártok már 140-170 Ft-tal kilométerenként, ami a jövőre nézve lehet, hogy már 100-140 Ft lesz az elkövetkezendő években, talán csak annyit vesztek észre az egészből, hogy éjjel-nappal az autóban ültök és az adósságotok évről évre egyre nagyobb összegre rúg.

Most jön az a kérdés amit mormolsz magadban, hogy ehhez miért kellek én, mit tudok én tenni ...? Semmi komolyat csak a jövődet alakítani oly módon, hogy nem táplálod azt a tüzet aminél nem lehet majd melegedni, csak izzadni vagy fázni!
Ehhez nem kell senki és semmiféle érdekvédelem vagy szakszervezet, önmagad vagy az érdekeid védője, amit saját magad képviselsz!


Gondoljatok csak bele, ha valaki valójában taxizni akar akkor az meg is teszi, még abban az esetben is ha az  „ügyeletes kedvenc” társasági telefonszáma nem felel, csak annyi történne, hogy kifizetne egy magasabb valamivel reálisabb összeget a fuvarért!
Amit még megemlítenék az az a felfogás, hogy ...ha én nem viszem el akkor elviszi más, ...mit lehet tenni el kell vinni, ami szintén csak a további pusztuláshoz való közvetlen vagy közvetett hozzájárulás.
Ne légy irigy a másikra, hanem nyisd fel a szemét, hogy lásson, ha már egy embert meggyőztél akkor tettél valamit!


Végezetül mielőtt gondolatban nekem esnél, tudom, hogy ez a kezdeményezés szinte reménytelen, de veled ellentétben aki csak lesve olvas (kinek nem inge, nem vegye magára) és bele törődött a sorsába, ...én legalább megpróbáltam tenni valamit! Amit én szeretnék elérni az az, hogy legalább egy jelet tegyél egy hozzászólás mellé arra legyél képes, vagy mutasd meg nekem, hogy hogyan kell ezt a taxit jól csinálni, mert akkor talán már lesz arra is remény, hogy nem mástól várod a megoldást hanem tennél is érte valamit!
Olyan kollégák hozzászólását várnám akik nem akarnak a jövőben minél olcsóbb tarifával dolgozni, és nem az egymástól való különböző módszerekkel végrehajtott fuvarlenyúlásban látják a kivezető utat!
« Utoljára szerkesztve: 2019 Június, 23, 12:35:59 írta Köcsög taxis »

Nem elérhető Jozefino

  • Globális Moderátor
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 1
  • Népszerűség: +0/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
Re:A taxisfórum célja!
« Válasz #1: 2010 Szeptember, 03, 19:11:48 »
0
Sajnos ez az igazi valóság!!!
Azt veszem észre, hogy a taxisok 90%-a folyamatosan bőőőg, de amikor tenni kellene valamit, csönd van!!!
« Utoljára szerkesztve: 2019 Június, 23, 12:36:37 írta Köcsög taxis »

Nem elérhető taxisfeleség

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Népszerűség: +0/-0
  • Nem: Nő
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mikor hogy!
Re:A taxisfórum célja!
« Válasz #2: 2011 Április, 14, 16:30:14 »
0
Sziasztok!
BUDAPEST TAXISOK!!! AZONNAL MENJETEK A KÖZPONT ELÉ, SZTRÁJK VAN AZ ÁRCSÖKKENTÉS MIATT!!!!!!!!!!!!!!!
Taxis feleség vagyok látom mi folyik a taxis világban. Fogjatok végre össze és NE hagyjátok, hogy  a cégtulajok úgy bánjanak veletek, mint a csicskákkal. Ti tartjátok őket el, nem nektek kell gazsulálni, hanem nekik megteremteni a munkához való feltételeket. Egy rohadt forintot nem fizetnek utánatok, minden a zsebükben marad.
Semmit nem kaptok a diszpécseren kívül, aki élet és halál uraként osztogatja nektek a rosszpontokat, mint a dedóban. Ne ti adjátok a jattot a portásoknak, ha a cég megegyezett velük, hanem a saját kasszájukból fizessenek nekik jutalékot. Érjétek el, hogy képviseljenek benneteket az állam felé és ne csak az árufuvarozók, hanem ti is kapjatok benzin árkompenzációt. A besúgó rendszert szüntessék meg, 2-3 másodperces késésért ne merjenek letiltani benneteket. A tagdíjat is szállítsák lejjebb olyan mértékben, mint a tarifa díjakat. Vegyenek fel benneteket alkalmazottnak és adjanak kocsit, ha dirigálni akarnak. LÁZADJATOK, FELHÁBORÍTÓ AMIT A CÉGTULAJDONOSOK MEGENGEDNEK MAGUKNAK.   
Ha nem dolgoznék, ott lennék most én is veletek.
« Utoljára szerkesztve: 2019 Június, 23, 12:37:56 írta Köcsög taxis »

Nem elérhető Dodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Népszerűség: +1/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
Re:A taxisfórum célja!
« Válasz #3: 2011 Április, 15, 22:02:40 »
0
 8) feleség  friend