A A A A
Szerző Téma: Íme megint egy újabb törvénytervezet - 2012 Február!  (Megtekintve 30383 alkalommal)

Nem elérhető Köcsög taxis

  • Adminisztrátor
  • Ifjonc
  • *****
  • Hozzászólások: 84
  • Népszerűség: +11/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
Ezt a cikket már korábban elolvastam, és még egyszer leírom a rövid magán véleményem!
Valószín? ez nálunk a taxisok számára azért nem hozna a jelenlegi állapot szerint jelent?s változást, mert mint a cégek szerepelnek az adatbázisban a nyomott tarifájukkal, az valójában igaz, lehet regisztrálni egyéni vállalkozóként, csak egy kérdés marad, hogy kifogja rendelni a „Kiss Pistát” magasabb tarifával (még ha közelben is van) mikor ott virít az orra el?tt a sok filléres tarifa.
Ahhoz, hogy cég zászlókat hordhasd és értékelni tudjanak ahhoz meg ugyanúgy kell fizetni majd a tagdíjat, a különbség csak annyi lenne, hogy a megrendel? egy alkalmazásból hívja a kocsit és nem a központon keresztül, amit szintén egy alkalmazás fogad a kocsiban. Talán a telefonkezel?knek kevesebb lehet a munkája, és nem lesz szükség annyi alkalmazottra, azért majd több marad a zsebükben.
Ez azokban a civilizált országokban kivitelezhet?, ahol a tartományban egy ár van, valamint minden társaság (közel) azonos tarifával jár, és nem az ár dönt, mint nálunk.

Idézetek a cikkb?l:hogy többféle ötletük van üzleti modellre, amib?l az egyik legfontosabb, hogy megállapodjanak a társaságokkal. Nem megkerülni akarják ?ket, hanem együttm?ködni velük,”
...”myTaxi olyan helyeken m?ködhet jól, ahol rend van, tehát annyi a kilométerdíj, amennyi a kocsi oldalára van írva. Szerinte Magyarországon ez nincs így, a legtöbb helyen katasztrofális a helyzet
...”Horváth szerint itthon ár alapján tesznek különbséget taxitársaság és taxitársaság között, Németországban ez azért m?ködhet, mert ott nagyjából minden cég ugyanannyi pénzt kér egy fuvarért.
...tehát szerintem mezítlábas taxisként, egyel?re így sem sok esélyt látok bármiféle változásra.

Ja még valamit nem az ismer?söd a balga, hanem aki elhordja fillérekért és még fizet is érte, hogy kihasználhassák! Csak az nem értem, hogy minek sétál el 150 métert és miért nem a drosztra kéri a kocsit!
« Utoljára szerkesztve: 2012 Március, 30, 00:52:57 írta taxis »