A A A A
Szerző Téma: Mibe is kerül nekünk ez a taxi vállalkozás!  (Megtekintve 58243 alkalommal)

Nem elérhető Köcsög taxis

  • Adminisztrátor
  • Ifjonc
  • *****
  • Hozzászólások: 84
  • Népszerűség: +11/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
0
Saját véleményemet tudom csak itt leírni, ami nem biztos, hogy azonosul a tiéddel!

A megoldás véleményem szerint az lenne, hogyha egy megfelel? érdekvédelem vagy egy nagyobb csoport felnyitná a döntéshozók szemét, hogy mi is a reális tarifa amely nem kényszeríti csalásra a vállalkozót. Megítélésem  szerint ezt el lehetne érni normális megfelelően alátámasztott  beadványokkal, valamint elfogadott jogi közgazdasági szakértők bevonásával, végső esetben egy bírósági útra terelve azt.

Ehhez az átmenethez a taxisok csak úgy tudnának hozzájárulni, hogy elsősorban egy összefogással, az olcsó és filléres fuvarokat ott hagyják az út szélén és nem vinnék el! Valamint a kártékony elemeket megpróbálják maguk közül eltávolítani és a hangjukat elnyomni, nem utánuk szaladni. (értsd OTSZ és társaik)
Tudom ,hogy ez illúzió ilyen kivéreztetett kizsákmányolt foglalkozásban, mert mindig van egy-kettő aki azt mondja, hogy neki megéri, mert csak a mának él és tartalékkal nem rendelkezik, de ez valójában csak egy pillanatnyi látszatot kelt és a további pusztítást szolgálja.
Amíg egy bevásárló központban van olcsó sör addig a tömeg azt veszi, ha nincs akkor megveszi a másikat némi lemorzsolódással.
Tehát véleményem szerint jobb lenne csinálni például 8 óra alatt 8-10 fuvarból (csak egy számot írok) 25e Ft-ot, mint 10-12 óra alatt 14-16 fuvarból 25e Ft-ot nagyobb idő és költség ráfordítással.
Nem vagyok a cégek ellen sem annyira, hogyha az normálisan működne és nem a „tagdíjszámok növelése minden áron” címszó alatt, például minden fuvar után  százalékot kapnának nem tagdíjat, és máris érdekeltek lennének, hogy a taxisnak több legyen a fuvardíja, mert ma csak a fuvarszámok száma számít.

Sokat tudnék írni erről a témáról ami ezt a foglalkozást ide juttatta, a létszámról, a korrupcióról, a kitartottakról, na és persze a mindig okos taxisról aki azt hiszi, hogy okosabb ügyesebb a másiknál, pedig már meg kellett volna tanulnia mindenkinek, hogy szép lehetsz de okos nem!
Üdv:  Taxis
« Utoljára szerkesztve: 2020 Március, 09, 22:03:32 írta Köcsög taxis »