A A A A
Szerző Téma: Mibe is kerül nekünk ez a taxi vállalkozás!  (Megtekintve 58310 alkalommal)

Nem elérhető Köcsög taxis

  • Adminisztrátor
  • Ifjonc
  • *****
  • Hozzászólások: 84
  • Népszerűség: +11/-0
  • Nem: Férfi
  • Driver
  • Szempont: 0
    • Profil megtekintése
  • Céges / Mezítlábas: Mezítlábas
0
Szevasz to1!

Természetesen én is a saját lehet?ségeimmel tudok csak élni, mivel nincs más alternatíva, a módszerekben és a lehet?ségekben nem nagyon tudok válogatni, a saját utamat járom és most már nem bízom semmilyen látszólagos csoportosulásban érdekvédelemben, mert ott mindig elárulnak.
Az életem egy jelent?s része ráment arra, hogy vártam elhittem, hogy jobb lesz, és majd egyszer rendbe rakja valaki ezt a foglalkozást, ezt mára már tudom csak hiú ábránd volt csupán, de most már kényszerb?l kézbe veszem a saját sorsomat és nem hagyom magam félrevezetni tovább.

Másképp szeretném ezt megpróbálni, én másokkal ellentétben els?sorban csak is a saját érdekeimet képviselem, és ha ezen az úton járva olyan kollégákkal találkozom kinek hasonló a felfogásuk na meg az érdekük, akkor egyre többen leszünk együtt ezt az utat járva, és talán ebb?l kifolyólag egyre hangosabban kiabálunk érvelünk, amit már el?bb-utóbb meg kell, hogy halljanak.
Sajnos konok ember vagyok, kitartok az elveim mellett és nem adom el a lelkemet fillérekért, valamint megpróbálok túl látni a holnapon és a holnaputánra figyelni még akkor is ha pillanatnyi áldozatot kell hoznom érte. Nem kínálok a másik alá azonnal csak azért, hogy én vigyem el a fuvart, és nem hiszem, hogy ha egy sor végén vagy sor mellett megintenek akkor el kell azt vinnem mert csak is engem akar. Az oldalt is azért hoztam létre, hogy megpróbáljam meggy?zni romboló elemeket a káros tevékenységükr?l, például aki ma áll a droszton és mögötte büszkén elviszik a fuvart, az lehet már másnapra, hogy fordítva lesz, csak akkor nem fog ugye tetszeni. De sajnos mint ahogy te is tudod a foglalkozásban sok az átutazó és nekik semmi nem számít csak a ma, nincs tekintettel semmire, elhiszi, hogy ezt így kell csinálni mert így szocializálódott, nincs aki felel?sségre vonja és ha már nem m?ködik akkor tovább áll.

Els?dlegesen én a hatályos törvényeket hívom segítségül, melynek alacsonyabb rend? jogszabályok meg kell, hogy feleljenek, nem a bohóckodást a nagy demonstrációt vidókamerával, amely az indulatokkal teli felkorbácsolt társadalomba az emberek utálatát egyre jobban fokozza csak a másik iránt, és sajnos másra már nem alkalmas.
Személy szerint ezt javaslom neked és azon kollégáknak akik hajlandóak tenni valamit önmagukért, hogy els? lépésként az ár törvény alapján egy megfelel?en alátámasztott kérelmet kell beterjeszteni, én is ezt fogom tenni. Minél több ilyen kérelem érkezne be az illetékes hatósághoz, annál nagyobb lenne az esély egy megfelel? tarifa és szabályozás kikényszerítésére! (Na persze csak ha 2-3 akkor azt látják, hogy minden rendben van, és közben megyünk a vakvágányon, de 100-200 fölött már talán van valami hangja.)

Idézet az Ár törvényb?l:
10. § (1) A hatósági ár megállapítása - ideértve az áralkalmazási feltételeket is - hivatalból vagy az árat
érvényesít? vállalkozó kérelmére történhet. Ez utóbbi esetben a kérelmez? köteles a hatósági árra vonatkozó
javaslatát a hatósági ár megállapítója részére egyidej?leg megküldeni. A hatósági ár megállapítója - mindkét
esetben - további adatokat kérhet.
(2) A hatósági ár megállapítójának megkeresésére az országos gazdasági kamara tájékoztatást ad a
kérelemmel érintett termékekkel, szolgáltatásokkal kapcsolatos forgalmi és árviszonyokról.
(3) A hatósági ár megállapítója a kérelem, illetve a kért adatok kézhezvételét?l számított harminc napon
belül köteles az ármegállapítást közzétenni vagy a kérelem elutasításáról a kérelmez?t értesíteni.
"

Ezt ki kérte meg idáig, ...mennyi ilyen kérelem érkezett be a hatósághoz szerinted? 
Természetesen ezeket el lehet majd utasítani, csak annak  már írásos nyoma és indoka van, az után már esetleg lehet tovább lépni a fels?bb szintekre vagy a bíróság felé akár pertársaság formájában is.

A kérdésedre válaszolva ezt tudom tenni csak egy magam, és a saját módszeremet alkalmazva próbálom meggy?zni az erre hajlamos kollégákat, hogy ?k is ezt tegyék, és akkor ezen az úton elindulva már talán nem is leszek egyedül.
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2012 Augusztus, 26, 12:40:47 írta taxis »